Křesadlo je akce, která si za předchozích dvacet dva let získala velkou oblibu a stala se tradiční událostí v Ústí nad Labem. Jedná se o dobrovolnické ocenění, které každoročně připomíná význam dobrovolnictví a jeho neocenitelný přínos pro společnost. Letošní ročník se konal ve čtvrtek 18. dubna 2024 v Ústí nad Labem v Inovačním centru Ústeckého kraje (ICUK).

Tento slavnostní večer byl nejen příležitostí k ocenění a motivaci pro dobrovolníky, ale také k propagaci dobrovolnictví směrem k veřejnosti a k podpoře dobrého jména města Ústí nad Labem a celého Ústeckého kraje. Doufejme, že i nadále budeme mít mnoho lidí ochotných a schopných pomáhat druhým a že se dobrovolnické aktivity budou stále rozvíjet a posilovat naši komunitu.

Během večera došlo k vyhlášení šesti vítězů a každý z nich obdržel cenu Křesadlo jako poděkování za svou obětavou činnost. Jména oceněných pro rok 2023 jsou: Hana Křepelková, Olga Jarolímková, Jan Vraný, Tomáš Milsimer, Hana Hornischerová, Klára Hozáková.

Moderátor Ondra Vodný dovedl večer k dokonalému závěru a písně od kapely Nepitch band přispěly k dobré náladě všech účastníků. Díky podpoře generálního partnera společnosti KNAUF INSULATION, spol. s r. o. a záštity Informačního centra OSN se nám podařilo uspořádat další inspirativní ročník.

Gratulujeme oceněným a děkujeme všem účastníkům za skvělý večer plný radosti .

Kompletní galerii fotek a video medailonky oceněných najdete na tomto odkazu: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=dobrovusti&set=a.733572798981472

Text zpracovala: Eliška Kristková, koordinátorka KŘESADLA 2023