1.4. 2023 jsme otevřeli Kulturní klub, místo pro lidi z Ukrajiny, který nabízí různé volnočasové aktivity a jazykové kurzy. Dveře jsou ale otevřené, i když se chce někdo informovat anebo popovídat si u čaje.

Kulturní klub se nachází v přízemí budovy na adrese Prokopa Diviše 1605/5 v Ústí nad Labem a jeho provozovatel Dobrovolnické centrum, z.s. sídlí jen o dvě patra výš. Otevřeno je zde pravidelně od pondělí do pátku od 11 do 19 hodin a o víkendu zde probíhají individuální klubové aktivity.

Koordinátorkou Kulturního klubu a jeho aktivit je Eliška Kristková, která v týmu spolupracuje s Oksanou, Nadiiou, Ellen, Karynou a také se zapojujícími se dobrovolníky.

Díky spolupráci s Českým červeným křížem poskytujeme také odborné psychologické konzultace a osoby v tíživé situaci zásobujeme materiálním balíčkem se základními trvanlivými potravinami a drogerií.

Velké poděkování za podporu patří Ministerstvu vnitra České republiky, Magistrátu města Ústí nad Labem za spolupráci při projektu „Podpora integrace držitelů dočasné ochrany na území statutárního města Ústí nad Labem v roce 2023“, Krajskému úřadu Ústeckého kraje, individuálním dárcům jako je například JUDr. Karolina Žákovská Ph.D., společnost Vršanská uhelná, a.s. a nepostradatelným dobrovolníkům.

Sledujte nás na instagramu kulturni_klub: https://1url.cz/JuwSO

Napište nám