Připravili jsme pro vás Inspirativního průvodce pro vzdálené digitální dobrovolníky a dobrovolnice. Tato brožura je věnována lidem, kteří by chtěli dobrovolně pracovat z domova, mají digitální dovednosti a rádi by je dali do spolupráce pro organizaci, která potřebuje digitální dobrovolnické služby na dálku. Brožura obsahuje Banku nápadů na online dobrovolnické aktivity, které lze provádět individuálně nebo v rámci organizace.

Prostřednictvím projektu „ProVol Digital – Profesionální řízení a školení dobrovolníků prostřednictvím digitalizace“ nabízíme tuto brožuru pro dobrovolníky a dobrovolnice, abychom inspirovali a umožnili dobrovolníkům přivítat ve svém životě online nebo vzdálené dobrovolnické zkušenosti. Tato příručka obsahuje řadu kreativních nápadů, které vám pomohou podnítit vaši inspiraci, jak můžete digitálně přispět k lepšímu světu z pohodlí domova nebo jiných míst pomocí digitálních dovedností, které již možná máte!

Proč dobrovolnictví na dálku a online?

  1. Neustále se zajímáte o učení se novým věcem a potřebujete kontext pro nové vzdělávací zkušenosti.
  2. Své dovednosti a talent můžete nabídnout i komunitám daleko od vás.
  3. Jste ve své komfortní zóně a přes internet se můžete dostat do komunit, kde vás opravdu potřebují.
  4. Můžete mít pocit úspěchu, že jste svým časem a digitálními dovednostmi přispěli k lepšímu světu.

Vše, co potřebujete, je počítač, připojení k internetu, aplikace, ve kterých jste již teď dobří, a kompetence, které pravděpodobně máte z podobných nebo jiných profesních souvislostí. Určitě zde najdete jednoduché nápady na kreativní činnosti, ale i činnosti vyžadující více technických či specifických dovedností. Určitě najdete něco, co vás inspiruje a dodá vám odvahu jednat jako digitální dobrovolník či digitální dobrovolnice! Váš Inspirativní průvodce.

Lektorky Lenka Vonka Černá a Stanislava Hamáková

“ProVol Digital” je evropský projekt realizován následujícími organizacemi: Gemeinsam Leben und Lernen in Europa – Německo, Eb Projektmanagement – Rakousko, Dobrovolnické Centrum, z.s., Ústí nad Labem – Česká Republika, Centrul de Voluntariat Cluj-Napoca – Rumunsko.
Číslo projektu: 2021-1-DE02-KA220-ADU-000033576
Podpořeno: ERASMUS+, KA220-ADU – Cooperation partnerships in adult education