Nezisková organizace ACSA spustila webovou aplikaci, ve které se mohou registrovat zájemci o dobrovolnickou pomoc v očkovacích centrech na území celé ČR. Dobrovolníci si zde mohou vybrat směny i úkoly, se kterými mohou pomoci. Na druhé straně si pak samotná očkovací centra mohou tyto dobrovolníky dle svých potřeb vyhledávat a oslovovat.

Představeni ACSA (Akademické centrum studentských aktivit)

O dobrovolníky do očkovacích center je velký zájem, neboť jsou nedílnou součástí celého očkovacího procesu, „Dobrovolníci v očkovacích centrech jako první přichází do kontaktu s objednanými, pomáhají jim v orientaci na místě, s vyplněním potřebných formulářů a následně přepisu těchto informací, případně s doprovodem, neboť se přece jen často jedná o starší spoluobčany.“  Upřesňuje Jaroslav Švec, ředitel ACSA, neziskové organizace provozující portály chcipomoct.cz a dobroocko.cz.

Jak to funguje? Zájemci ať už jednotlivci nebo dobrovolnická centra co chtějí pomáhat, se mohou hlásit na dobroocko.cz. Stejně tak očkovací centra, které potřebují nové dobrovolníky, se na portál mohou obrátit a vypisovat své požadavky na dobrovolníky a další THP pracovníky. Zbaví se tak části své již tak náročné práce.

Tisková zpráva k představení aplikace dobroocko.cz