Ve čtvrtek 14. října se v Kadani v rámci konference „Dobrovolnictví v kultuře: staré otázky a nové výzvy“ pod záštitou NIPOS uskutečnilo setkání studentů středních škol, zástupců veřejnosti a dobrovolníků.

V dopoledních hodinách si příběhy našich zahraničních dobrovolníků přišli poslechnou studenti 4. ročníku SPŠS a OA v Kadani. O svém ročním pobytu v Kadani jim vyprávěl turecký dobrovolník Burak, který studenty, kromě jiného, zaujal svým vzděláním. Vystudoval stavební inženýrství. Jako další jim svou cestu do Kadaně vyprávěla španělská dobrovolnice Paula, která je u nás teprve několik týdnů, ale svými znalostmi a dovednosti skvěle doplnila tým lektorek Mateřského centra RADKA. Její velkou vášní je totiž právě péče o děti, výživa, kojení, aj. Krátké představení patřilo i dobrovolníkům z Francie. Ti přijeli na skupinový workcamp ve spolupráci s organizací INEX-SDA a v Kadani se s nimi budeme moci potkávat až do konce října.

O své organizaci pak francouzští dobrovolníci povídali při odpoledním setkání, které bylo určeno široké veřejnosti. Společně jsme protrénovali několik českých, francouzských a anglických frází.

Fotogalerie

Zpracovala: Bc. Lucie Dvořáková, DiS.