Už od samého vzniku našeho dobrovolnického centra, v červenci 2019, kromě rozvoje dobrovolnických aktivit vedoucích k pomoci osamělým lidem a podpoře pospolitosti řešíme i dlouhodobou ekonomickou udržitelnost našeho spolku, kterému věnujeme velikou část našeho pracovního času.

Když pak v roce 2020 přišla pandemie koronaviru, mohli jsme ukázat pravou sílu dobrovolnictví především v pomoci seniorům a osamělým lidem s nákupy potravin, donáškou roušek a léků, venčením psů a telefonováním s lidmi v psychické tísni. Naše dobrovolnická základna se během dvou měsíců rozrostla z původních dvou zakládajících členů a pěti dobrovolníků na 5 koordinačních pracovníků a 33 aktivních dobrovolníků.

Díky usilovné práci jsme se setkali i s prvními významnými ohlasy dárců finančních prostředků na náš transparentní účet i s úspěchy v několika grantových řízení. Jednou z odpovědí na naši činnost byla i nabídka ředitele Obchodního centra Galerie Teplice Jana Růžičky, který nám nabídl pomoc v podobě volných prostor. Vzhledem k tomu, že v našem okolí je několik vystavujících fotografů a malířů, jako součást financování spolku prodáváme dárkové předměty včetně uměleckého věčného kalendáře, za který jsme letos získali cenu Kalendář roku, bylo využití nabízeného místa nasnadě. A tak netrvalo dlouho a byla na světě Dobrogalerie. Prostor, který jsme slavnostně otevřeli 5.prosince na Mezinárodní den dobrovolníků.

Fotogalerie 

Prostor, v němž provozujeme dobročinný bazar uměleckých předmětů, jehož výtěžek jde na podporu našeho spolku. Prostor, do kterého může kdokoliv přispět darováním obrazu, sošky, vázy, nebo třeba „jen“ zajímavého hrníčku, a kde nás lidé mohou podpořit koupí těchto předmětů.

Dobrogalerie však není jen místem pro vystavování uměleckých děl a jejich prodej, ale i místo pro komunitní setkávání a pořádání společenských událostí, debatních kroužků a relaxačních dýchánků. Jednou z jejích nejdůležitějších funkcí je i příležitost pro veřejnost setkat se s dobrovolnictvím, zeptat se na jeho možnosti a získat o něm spoustu informací. I proto v naší Dobrogalerii ve čtvrtek 4.března 2021 ve 12:00 slavnostně otevřeme Dobropoint ve spolupráci s Regionálním dobrovolnickým centrem pro Ústecký kraj.

„Ze srdce děkujeme řediteli OC Galerie Teplice Janu Růžičkovi za tuto příležitost! Je pro nás nesmírně cenná a budeme se snažit z Dobrogalerie vytvořit příjemné místo, kam se lidé budou rádi vracet ať už za uměním, nebo za dalšími lidmi.“

Autor: Ing. Robert Zauer, SPOLU proti samotě, z.s.