Dobrovolnické centrum Slunečnice uspořádalo ve čtvrtek 24. června na Smetanově nábřeží v Děčíně akci jako poděkování dobrovolníkům.

„Dobrý den, rád vás poznávám,“ vítal na pódiu dobrovolnice, které na jaře pomáhaly v nákazou sužovaném domově seniorů na Kamenické ulici v Děčíně, jeho ředitel Jiří Hatlapatka. V jednu chvíli zbylo v domově na sto klientů jen sedm zaměstnanců, kteří se o ně mohli starat. Právě v této kritické situaci dobrovolníci nastoupili.

V době, kdy v domově pomáhali, své obličeje vidět nemohli. Těžké služby totiž absolvovali v bezpečnostních oblecích, rouškách a štítech. Mnohdy se tak poprvé opravdu viděli až ve čtvrtek 24. června, kdy uspořádalo Dobrovolnické centrum Slunečnice na nábřeží pod zámkem oddechové odpoledne jako poděkování za jejich namáhavou práci.

Během covidové pandemie v Děčíně pomáhaly nezištně desítky lidí všech generací. Vozili seniorům nákupy, pomáhali jim zajišťovat léky nebo je objednávali na očkování. „Často jim byli i psychickou oporou, ačkoliv na to neměli žádné školy,“ řekla Šárka Zimová Dostálová ze Slunečnice.

Za děčínský magistrát pak přišla všem přítomným dobrovolníkům poděkovat náměstkyně primátora Anna Lehká, která má v gesci sociální služby. O hudební program se postarali žáci děčínské základní umělecké školy a studenti Katedry výchovné dramatiky DAMU.

Zdroj: https://decinsky.denik.cz/zpravy_region/decin-covid-dobrovolnici-podekovani-20210624.html