Možná jste již zaregistrovali, že České ILCO z.s. – dobrovolné sdružení stomiků brzy odstartuje osvětovou kampaň s heslem Stomie nás nezastaví! Je to jen detail!
Rádi bychom Vás pozvali na tiskovou konferenci k zahájení této osvětové kampaně. Tisková konference se bude konat dne 21.9.2023 od 11:00 hod v budově Velvyslanectví Norského království v Praze na adrese Hellichova 458/1, 118 00, Praha 1. Na místě bude i několik pacientů, kteří též vystupují ve spotech – stomici po onkologické diagnóze, z důvodu endometriózy či střevního zánětu a další zajímaví hosté.
Osvětová kampaň je zaměřena na podporu destigmatizace tématu stomie a je realizována v rámci projektu Ano, my můžeme!. Projekt je financován z Fondů EHP 2014-2021 z Malého grantového schématu programu Zdraví pod č. ZD-MGS3-028.
Patronkou kampaně je herečka Vanda Hybnerová, která bude na místě. V osvětových spotech vystupují i další herci jako Martin Pechlát, Jiří Lábus, Anička Čtvrtníčková a Klára Tomanová. Kampaň bude vysílat Česká televize, poběží na sociálních sítích a bude k vidění v metru a u obchodních center v ČR.

Štěpánka Kovaříková, předsedkyně