Baví tě organizování akcí a vedení týmu?
Lákají tě výzvy a posouvání vlastních hranic?
Chceš s námi propojovat dobrovolníky a svět českých neziskovek?

V Tamjdemu už 10 let propojujeme veřejnost a různorodé neziskovky a bez pomoci téměř 100 leaderů našich dobrovolnických akcí by to šlo vážně docela ztuha. Ročně díky nim propojíme 20 neziskovek s více než 200 dobrovolníky. Přidej se do našeho letošního týmu i ty a buď lídr nebo lídryně:)

Kdo je a co dělá leader?
Zajišťuje, že celá akce proběhne hladce, dohlíží na plnění stanovených cílů a pečuje o skupinu dobrovolníků. Kromě vedení skupiny a koordinace akce na místě je však zapojený ještě před akcí, kdy komunikuje s přihlášenými dobrovolníky i s neziskovkou a pak také po akci, kdy se všemi stranami všechno vyhodnotí.
Není se čeho bát, k ruce má naši koordinátorku, která ho celým procesem provádí a poskytuje mu potřebné materiály a informace. Pokud se na začátek sám necítí na velké úkoly, realizuje akci ve dvojici se zkušeným leaderem, má naši podporu!
Role leadera je krásně pestrá a zároveň zodpovědná – během svého zapojení je střídavě koordinátorem pracovních činností, bavičem, motivátorem skupiny nebo šéfkuchařem, administrátorem dokumentů, či fotografem…

Co ti zkušenost leadera přinese do života?
“Jako leader dobrovolnické akce vlastně násobím smysl své práce. Pomůžu neziskovce, s čím je třeba, ale zároveň pomůžu skupině, aby si akci co nejvíce užila a všechno dopadlo tak, jak má. Nejlepší job na světě!” Terka
•na vlastní kůži si vyzkoušíš vedení týmu a projektové řízení
•teorie, které z těchto oblastí znáš, konečně ověříš v realitě
•v praxi poznáš, jaký jsi leader, jaké jsou tvoje silné stránky a na čem chceš ještě zapracovat
•procvičíš si prezentační dovednosti, facilitaci skupinových diskuzí, organizaci a delegování práce, organizaci volného času, time management, vedení a reflexi aktivit a her, komunikaci se zástupci neziskových organizací, vyhodnocení naplňování stanovených cílů…
Jako leader neplatíš účastnický poplatek, proplácíme ti cestu na místo i zpět a můžeme ti vystavit potvrzení o praxi pro školu.

PŘIHLAS SE NA ŠKOLENÍ PRO NOVÉ LEADERY 18. – 19. 2. 2023

Co tě na školení čeká?
•zažiješ modelovou dobrovolnickou akci na vlastní kůži
•dozvíš se, jak zorganizovat dobrovolnický projekt od A do Z
•získáš praktické pomocníky – checklist, manuál, tipy,…
•připravíš se na výzvy a nástrahy, které mohou během akce nastat
•nahlédneš pod pokličku neziskovému sektoru v ČR
•budeš mít možnost naplánovat si svůj konkrétní projekt na pomoc vybrané české neziskovce (fotky a příběhy z různých dobrovolnických akcí našich leaderů si prohlédni na našem Facebooku)

Víkendové školení bude od začátku do konce nabité informacemi, ale hlavně aktivitami a příležitostmi vystoupit ze své komfortní zóny, vyzkoušet si vše na vlastní kůži v bezpečném prostředí, než dojde na realizaci tvé vlastní akce.

Školení bude probíhat oba dny cca od 9:00 do 18:00. Podle potřeb účastníků zajistíme i místo k přespání ze soboty na neděli, tak se neváhej přihlásit, ať jsi odkudkoliv.

MÍSTO KONÁNÍ: Praha (místo upřesníme) – přihlas se a a budeme tě o všem informovat! Sledovat můžeš i náš FB a IG
CO S SEBOU: nic speciálního, stačí blok k zapisování poznámek a dobrá nálada
ÚČASTNICKÝ POPLATEK: 1500 Kč
V ceně je strava během obou dnů, tištěné i on-line materiály, v případě potřeby i možnost přespání, ale také 3 další samostatné workshopy a závěrečné setkání (viz níže).

DEADLINE NA PŘIHLÁŠENÍ: 5. 2. 2023, kapacita školení je 10 míst