X & BEYOND je dvoutýdenní dobrovolnický umělecký tábor v srdci německého Lipska. Budete spolupracovat v týmu mladých „internacionálů“, kde si každý může přinést umělecké dovednosti a formy (jako je video, audio, malířství, sochařství, instalace, představení), aby připravil závěrečnou výstavu o vašich myšlenkách a konceptech budoucího společného života v Evropa. Nápady, koncepty, texty a fragmenty práce přinesete vy a budete se zabývat důležitými evropskými a globálními tématy, jako je udržitelnost, migrace, hranice a začlenění.

Umělecké dílo, které bude během tábora vytvořeno, bude obohaceno o impulsy na místě: Vzájemné návštěvy uměleckých a kulturních institucí, výzkumných středisek, projektových skupin a sociálních iniciativ. Výsledkem projektu by však měla být forma, kterou lze ukázat na závěrečné výstavě v „a & o Kunsthalle“.

Chceme vytvořit prostor, ve kterém můžeme koprodukovat a kurátorovat ve volné kombinaci. V našem uměleckém táboře chceme společně uvažovat o naléhavých evropských otázkách naší doby. I po výstavě bychom rádi nechali obíhat znalosti a dovednosti. Jelikož se jedná o projekt dobrovolnického týmu Evropského sboru solidarity, nemusíte být profesionálním umělcem.

Kdy: od 2. srpna do 15. srpna 2021 (den příjezdu: 1. srpna)
Kde: a & o Kunsthalle, Lipsko, Německo
Kdo: 13 účastníků z různých zemí (18-30 let) a 2 vedoucí skupiny

Jak se přihlásit na Mezinárodní umělecký tábor? Zašlete nám prosím krátký popis sebe a svého věku, proč se chcete zúčastnit a druhu umění, které chcete do projektu přinést (celkem ne více než jedna stránka) do 18. dubna 2021 na europa@villa-leipzig.de Pokud máte dotazy, neváhejte nás kontaktovat e-mailem nebo telefon +49 15 7-54 49 28 14.

Informace o uměleckém táboře