Rok v mentoringových programech jsme odstartovali společnou akcí Otevírání klubovny. Dobrovolnické centrum tak po dlouhé době navštívili zapojení i čekající dobrovolníci s dětmi, díky kterým celé centrum ožilo smíchem a veselostí. Společně jsme se potkali v klubovně, která je zázemím právě dobrovolníkům a dětem především v době, kdy venku není hezké počasí.

Povídali jsme si o následujícím roku, co nás čeká a co nás nemine. Společně se budeme věnovat České republice. Za pomoci dobrovolnic a dobrovolníků jsme vymysleli název našeho roku, který se ponese v duchu „Poznávám místa, kde žiji“. S poznáváním Česka jsme začali hned. Všichni si mohli poměřit své znalosti prostřednictvím kvízu. Po náročném přemýšlení a odpovídáním na otázky jsme se odměnili čokoládovým dortem. Překvapením pro děti byl pak náš nový člen týmu, putovní skřítek, kterého nám vyrobila kolegyně. Děti s dobrovolníky skřítkovi vybraly jméno. Pan Proužek bude dětem společníkem na jejich výletech a bude s nimi poznávat Ústí nad Labem, jeho okolí i místa v ČR, na která se společně s dětmi vydáme.

Do pomoci s přípravami i samotného průběhu akce se také zapojili naši mezinárodní dobrovolníci Hannah a Luca, kteří se okamžitě stali oblíbenci všech dětí. Děti s nimi mluvily anglicky a naučily je hrát Člověče nezlob se a Prší. Otevírání klubovny jsme si moc užili.

Video z celého odpoledne zde: https://www.youtube.com/shorts/b07CuDRmyd0