Jedním z cílů mentoringových programů KOMPAS® a Pět P je utužovat vztahy mezi dětmi tak, aby mezi nimi vznikala nová přátelství, a také zprostředkování jedinečných zážitků a veselých vzpomínek. Naší snahou jakožto koordinátorek programů je dětem dopřát čas od času společný výlet či aktivitu. Pořádáme aktivity, které jsou pro dobrovolníky i děti společné, ale také aktivity jen pro dobrovolníky nebo jen pro děti.

Letos jsme měli možnost strávit téměř 4 dny v zábavném lesním parku KiEZ Waldpark Grünheide. Jak jsme se o parku dozvěděli? Pracuje zde náš bývalý dobrovolník Míra. Prvně u nás doučoval děti, vedl KOMPAS®, účastnil se sportovních akcí, a nakonec jako dobrovolník vycestoval do již zmíněného německého lesoparku. Práce se mu natolik zalíbila, že tu zůstal. Nyní je animátorem pro plánování programů a vedoucím v lezeckém centru.

Společně s dětmi jsme měli možnost zahrát si kuželky, zdolat trasy v lezeckém centru, poznat zdejší přírodu a vidět nádherné jezero. Děti navštívily zábavné centrum plné prolézaček a trampolín, také si v dílně vyrobily vlastní foto rámečky a zahrály si pro nás neznámý pit pat.

Díky tomuto výletu některé děti poprvé navštívily zahraničí, jiné objevily své talenty ve sportu či ručních dovednostech, překonaly svůj strach z neznámého, nového prostředí, výšek a dočasné absence rodičů.

Dobrovolnictví může být cestou, která vás zavede na nová místa a možná, možná vám tato cesta splní sen o práci, kariéře, rodiny i smyslu života.

Děkujeme Mírovi i celému parku za krásný zážitek, na který budeme všichni ještě dlouho vzpomínat. 😊

Autor: Barbora Rösslerová, Dobrovolnické centrum z.s.