V období od 15. dubna do 13. května 2021 se v rámci aktivit Regionálního dobrovolnického centra pro Ústecký kraj uskutečnilo již v pořadí druhé školení koordinátorů a koordinátorek dobrovolníků dle metodiky kurzu „Profesionalizace dobrovolnictví“.

Vzhledem k vývoji pandemické situace a souvisejících opatření se i druhý kurz odehrál v online, ale i v tomto prostředí je možné kurz udělat zajímavý a interaktivní. O tom se přesvědčili koordinátoři a koordinátorky dobrovolníků z celého regionu, méně či více zkušení, kteří se dobrovolnictví a dobrovolníkům věnují v rámci svého zaměstnání nebo vlastní dobrovolnické činnosti. Kurz je tematicky rozdělen do 5 navazujících celodenních setkáních. Jednotlivými tématy jsou např. týmové role a role koordinátora, nábor nových dobrovolníků, projektové plánování, financování dobrovolnictví, akreditované dobrovolnictví a zákon o dobrovolnické službě, dokumentace dobrovolnického programu, tisková zpráva a konference, atd.

Regionální dobrovolnické centrum pro Ústecký kraj nabízí i další možnosti vzdělávání, nejen pro koordinátory, ale i pro samotné dobrovolníky. Více informací o připravovaných kurzech získáte na krajských koordinátorek (kontakty zde) nebo v kalendáři akcí na webu. Nejbližší plánovanou akcí jsou Dny dobrovolnictví v Ústeckém kraji ve dnech 8. a 9. června 2021. Více informací v kalendáři akcí.