4.10. 2022 proběhla 1. z diseminačních konferencí, na níž jsme spolu s Ing. Tomášem Sivičkem (UJEP) týmu Dobrovolnického centra prezentovali výsledky projektu D-CARE (Interreg Danube), který se sice nezadržitelně po 2,5 letech blíží ke svému konci, ale jeho přínosy zůstávají i do budoucna.

Co nás nejvíce zaujalo?

  • Regionální akční plány rozvoje. Realizaci navrhovaných opatření regionálními aktéry, která cílí na zvyšování digitalizace ve zdravotnictví a sociálních službách budeme i nadále sledovat. Těšíme se, že je uvidíte hlavně vy, ale i my třeba při práci s naší ústeckou populací starších dospělých a seniorů. Pracovali jsme také na tom, jak aktivizovat seniory a využijeme nápady při angažování našich dobrovolníků.
  • Zjistili jsme, jaká chytrá řešení zarezonovala v naší inovační soutěži nebo při mezi projektových setkáních např. #VRVitalis či Chytrá péče a představíme je také cílovým skupinám, věříme, že je zaujmou!
  • Těšíme se ze vzniku E-learningové platformy D-CARE a českého Národního školícího programu, na kterém práce kolegů z UJEP právě finišují. 24 školících modulů, vytvořených týmem z 8 zemí, bude k dispozici v českém jazyce i angličtině široké veřejnosti. Budeme vás informovat.