Organizace RADKA z. s. se v rámci realizace svého projektu „Rozvoj dobrovolnictví v regionu Severozápad“ zapojila do mezinárodní kampaně Erasmusdays 2021.

Celodenní program byl rozdělený na dvě části. Jednou z nich bylo setkání zástupců RADY dobrovolnických center regionu Severozápad, jejíž členové tvoří projektové realizační konsorcium. V rámci setkání jsme si předali informace o plánovaných i uskutečněných mobilitách. V minulém týdnu se z týdenního pobytu v nizozemské organizaci Ode Vechte vrátily čtyři koordinátorky dobrovolníků ze Štětí a Ústí nad Labem. V partnerské organizaci se zúčastnili intenzivního týdenního kurzu pro začínající kouče, skupinové leadry, atd. O své zážitky se s námi podělili prostřednictvím online spojení. Další plánované vzdělávací návštěvy proběhnou na Slovensku, v Rakousku a ve Finsku. Více informací o projektu zde.

V průběhu celého dne zároveň probíhala prezentace dobrovolnictví v našem regionu – výstava fotografií, prodejní stánek s výrobky Dobroklubu RADKA, prezentace mezinárodních dobrovolnických příležitostí a obnovili jsme tzv. dobroprocházku – tedy plnění soutěžních úkolů, které soutěžící provedou městem Kadaň, představí dobrovolnické příležitosti a seznámí se zajímavostmi. A na každou vyluštěnou tajenku pak v provozovně RADKA čekal malý dárek.

Celý den jsme společně zakončili tradiční Dobrokavárnou, tedy posezením u kávy a něčeho dobrého z kuchyně Dobroklubu RADKA. A tentokrát i za přítomnosti francouzských dobrovolníků, kteří do Kadaně přijeli v rámci dobrovolnického workcampu. Nechyběli tak české ani francouzské písničky a hity.

Fotogalerie

Zdroj: Bc. Stanislava Hamáková, DiS.