Letošní ročník ErasmusDays, který se konal v termínu 13. – 15. října registroval rekordní počet akcí. Po celé Evropě (i v zámoří) se jich konalo téměř 6300. A my jsme tradičně nemohli chybět!

Čtvrtek patřil studentům, kteří se u nás v rámci Živé knihovny dozvěděli o programu Erasmus+ a o Eurodesku. Zahráli jsme si interaktivní Kahoot, ve kterém se soutěžilo o krásné ceny a studenti si poslechli možnosti, které mohou po dokončení školy i během studia využít. Součástí programu byla také prezentace o neziskovém sektoru, důležitost síťování a členství v národních či oborových sítích (např. Národní asociace dobrovolnictví, Síť pro rodinu, aj.).

Na pátek jsme pro veřejnost připravili vědomostní soutěžní kvíz o Evropské Unii, který obsahoval 55 otázek zaměřených na podtémata jako historie, kultura, pracovní trh, mobilita a další. S jeho přípravou pomáhala francouzská dobrovolnice Evropského sboru solidarity Alexandra, která si na záludnosti některých otázek dala opravdu záležet.

V sobotu jsme opět otevřeli dveře organizace veřejnosti, a sice abychom poskytli zájemcům bližší informace o tom, jak se do aktivit Erasmus+ zapojit. Těší nás, že zájem se zvyšuje zejména u učitelů, kteří by se rádi zapojili do mezinárodních mobilit se studenty.

Po celou dobu byla v prostorách organizace zároveň veřejně přístupná výstava Národní asociace dobrovolnictví, která nechává nahlédnout do zákulisí činnosti dobrovolníků a dobrovolnických organizací napříč ČR a také výstava Evropského sboru solidarity, která vypráví příběhy našich dosavadních zahraničních dobrovolníků.

zdroj: www.radka.kadan.cz