🤷 O co jde?
Evropský sbor solidarity umožňuje mladým lidem (18-30) získat cenné zkušenosti v zemích Evropy i mimo ni prostřednictvím dobrovolnického výjezdu.

🤷 Kdo může vyjet?
Vyjet může kdokoliv ve věku 18-30 let z členských států EU, Islandu, Lichtenštejnska, Norska, Severní Makedonie, Turecka a zemí sousedících s EU.

🤷 Za jakých podmínek můžu vyjet?
Stačí, pokud splňujete věkovou hranici 18-30 let. Zaregistrovat se je možné už v 17 letech a po dosažení 18 let poprvé někam vyrazit. Nemusíte studovat a nepotřebujete ani pracovní zkušenosti. Podmínkou není ani dokonalá znalost cizího jazyka. Pokud zůstanete déle než dva měsíce, můžete během svého pobytu navíc absolvovat klasický nebo online jazykový kurz.

🤷 Kam mohu vycestovat?
S Evropským sborem solidarity můžete vyjet do celé Evropy, nebo v rámci ČR. Kromě toho můžete vyjet i do dalších zemí mimo Evropu, jako je Alžírsko, Arménie, Ázerbájdžán, Egypt, Gruzie, Izrael, Jordánsko, Libanon, Libye, Maroko, Palestina nebo Sýrie.

📆 Projekty na 2 – 12 měsíců
Vyber si, na jak dlouho chceš odjet do zahraničí, nebo se v ČR stát dobrovolníkem na plný úvazek. Chceš zůstat celý rok? Bez problému!

💡Široká nabídka činností
Výběr od sociální práce přes práci s dětmi, až po sportovní, administrativní, či vědecké projekty.

🌐 Výběr země v EU i mimo ni
Můžeš vybírat, kam se pojedeš podívat a ve které konkrétní zemi budeš pomáhat.

💰 Kapesné 150€ měsíčně
Cestovné, stravné a ubytování jsou zajištěny, to je samozřejmost.