Pomáhají v domovech seniorů nebo v nemocnicích. V posledních týdnech je poptávka po práci dobrovolníků mnohonásobně vyšší než kdykoliv dříve. Pracují jako pečovatelé nebo ve skladech. Dělají vše potřebné. Jednou z dobrovolnic je také Doubravka Dostálová z Děčína, která pod hlavičkou Slunečnice dobrovolnickou pomoc koordinuje.

„Určitě jde o dobrý pocit, který z toho má. Když dělám nábory na školách, tak se jich ptám, jestli si dokáží za uplynulý týden vzpomenout na jeden den, kdy by si mohli říct, že udělali něco, co má smysl. Smysl má samozřejmě i jít s kamarádem ven. Ale myslím něco, co má hlubší smysl. A to podle mne dobrovolnictví má,“ vysvětluje Doubravka Dostálová, proč se pustit do dobrovolnictví.

Její cesta k dobrovolnictví byla zcela přirozená, odmala se s ním potkávala doma. Její maminka Šárka Zimová Dostálová totiž před dvěma desetiletími založila spolek Slunečnice, který se zaměřuje na pomoc zdravotně a mentálně postiženým lidem. V časech krize, jako je právě ta koronavirová, se pak záběr jejich pomoci rozšiřuje i na další ohrožené skupiny lidí jako jsou například senioři.

Celé znění článku naleznete ZDE.

Zdroj: Děčínský deník.cz