Ve dnech 22. a 23.2.2024 se na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem uskutečnila mezinárodní konference zaměřená na péči o lokalitu, komunitu a přírodu z perspektivy aktuálních uměleckých a kurátorských strategií využívajících metaforu zahrady a aspekty zahradničení. Dobrovolnické centrum, z. s. bylo součástí toho všeho. Jsme velice hrdí na to, že i zástupci Dobrovolnického centra, Lenka Vonka Černá, Marie Burkhardtová, Evita Znotina, měly tu čest být přednášejícími konference. Příspěvky se zaměřily na představení organizace Dobrovolnického centra, jejich aktivit ve snaze propojení lokálních komunit a aktivizace jedinců ve společnosti, městě, regionu. Představení aktivity na poli mezinárodních projektů, konkrétně projektu Active Collective, jejímž cílem je zvýšení povědomí a podpora rozvoje komunitních a sociálních zahrad. Dále představení nejčerstvější aktivity Dobrovolnického centra, vznik Kulturního klubu pro lidi z Ukrajiny. Pro lidi, kteří unikli právě do České republiky před Ruskou invazí v únoru 2022. V neposlední řadě se příspěvek věnoval i osobní zkušenosti mezinárodní dobrovolnice.
Dobrovolnické centrum již 25 let propojuje lidi, komunity, je nástrojem spojování a pomoci i ve chvílích, kdy není situace pro kohokoli nejlehčí.
Jsme rádi, že je Dobrovolnické centrum živá organizace, že je součástí aktivit na lokální, regionální, ale i mezinárodní úrovni. Bude tomu i nadále.
V rámci projektu financovaného z Fondů EHP a Norska vzniklo 17 uměleckých děl. 11 bylo vytvořeno pro mezinárodní výstavy a 6 uměleckých děl ve veřejném prostoru českých participujících organizací. Jedna nádherná interiérová instalace a digitální tisk Skryté rostliny 2023/2024 z dílny českého výtvarného umělce Jiřího Kovandy a Ivany Lovětínské bude umístěn právě v Kulturním klubu Dobrovolnického centra. Dílo bude zde slavnostně předáno a umístěno 21.3.2024.  
 
Číslo projektu: 2021-1-NL01-KA220-ADU-000026100
Podpořeno: ERASMUS+, KA220-ADU – Cooperation partnerships in adult education