Ano, čteš správně, pro hrdiny. Ale jak k tomu došlo?

Letos v březnu jsme všem oznámili, že v tomto roce bude Tamjdem fungovat jako organizace tak, jak ji známe, naposledy. To ale neznamená, že jsme nepřemýšleli nad tím, jak zajistit pokračování DOBROakcí… Právě naopak!

Za deset let práce v Tamjdemu víme, jak manuální dobrovolnická pomoc dokáže pomoci v rozvoji neziskovkám a přináší mnoho nových zkušeností a zážitků samotným dobrovolníkům. Kdo chce přidat ruku k dílu tam, kde to má smysl a věnovat svůj volný čas, sílu a energii, přihlásí se na akci, zabalí si a jede! Takové příležitosti propojovat lidi, kteří pomoc nabízejí a organizace, kde ji potřebují, jsme po sobě rozhodně chtěli zanechat!

Seznam organizací a iniciativ, kterým bychom s láskou předali naše know-how se v průběhu roku měnil, až jsme po pečlivých přípravách vsadili na jednoho koně – organizaci HERO CLAN, z.s.

Veronice, která stojí za jejím vznikem, jsem tehdy volala nervózní, jak před státnicemi a k mé ohromné úlevě mi řekla, že je to vlastně zajímavé a že o tom bude přemýšlet. Rozuměj, neodvětila mi rovnou, že jsem se zbláznila, takže to byl první malý úspěch… Zakrátko na to jsme už společně dláždili cestu novému projektu v organizaci, která s dobrovolníky pomáhá neziskovkám s expertními tématy.

Vedle hrdinů, kteří se věnují např. marketingu, personalistice, grafice, webům apod. budou teď v HERO CLANu hrdinové, kteří se vypořádají s manuální prací! 

Od roku 2024 proto hledej a hlas se na dobrovolnické akce v novém kabátu! HERO CLAN bude pořádat víkendovky na pomoc pestrým neziskovkám po celém Česku. Některé z nich určitě poznáš, jiné budou neokoukané. Zůstane i příležitost setkat se se svými kamarády dobrovolníky, ale i prostor pro  seznámení s někým novým. Akce bude koordinovat Janča Valouchová a na místech se o skupiny postarají leadeři. V plánu je uspořádat za první rok alespoň 10 víkendovek. Sleduj proto web HERO CLANu nebo se přihlas do jejich newsletteru, aby ti pozvánka na žádnou z nich neunikla.

S Tamjdemem jsme za dekádu působení podpořili v rozvoji devadesát pět neziskovek a máme ohromnou radost, že HERO CLAN a nové víkendovky budou na naší cestě pokračovat.

Ať žije DOBRO, vole!

Máš dotazy? Neváhej se na mě obrátit.

Markéta de Almeida Marques
ředitelka Tamjdem, o.p.s.
tamjdem@tamjdem.cz
+420 724 918 728