Napříč Českou republikou se ve dnech 26. – 29. dubna uskuteční Dny dobrovolnictví. Během nich si lidé mohou vyzkoušet různé formy dobrovolnictví. Ve spolupráci s Regionálním dobrovolnickým centrem pro Ústecký kraj se do příprav zapojilo 6 organizací v Ústí nad Labem, Bystřanech, Žatci a Kadani.

V Kadani a v Bystřanech se budou věnovat mezigeneračnímu propojování. Dobrovolnické centrum RADKA v Kadani pozvalo klienty Domova pro seniory ve Vroutku na návštěvu do organizace RADKA z.s. a keramickou dílnu, které se účastní i maminky s dětmi z místního mateřského centra. Děti z MŠ a
ZŠ Žalany budou psát dopisy a kreslit obrázky pro klienty bystřanského Domova pro seniory. Podaří se jim „poslat“ všech 197 dopisů?

Studenti OA a SOŠZE v Žatci ve spolupráci s Dobrovolnickou službou Levandule budou zvelebovat okolí Nemocnice Žatec, kam celoročně dobrovolníci dochází na dětské oddělení a oddělní následné péče.

Dobrovolnické centrum z.s. připravilo v Ústí nad Labem několik akcí. Středa bude patřit mezinárodním dobrovolnickým příležitostem. V Národním domě se uskuteční přednáška pro ZŠ a SŠ. V podvečer se v klubu ENTER22 uskuteční setkání s německými dobrovolníky. S těmi se zde pravidelně setkávají všichni, kteří si chtějí popovídat s rodilými mluvčími a vypilovat svou němčinu. Znáte aplikaci Whelmap aktivity? Ve čtvrtek pojďte spolu s námi a na invalidním vozíku mapovat bezbariérovost města Ústí nad Labem. Pátek bude v klubu ENTER22 patřit výstavě dobrovolnických obrazů a představení mentoringového dobrovolnického programu Pět P.

Dny dobrovolnictví budou ve stejném termínu probíhat v šesti krajích ČR. Regionální dobrovolnická centra v Jihomoravském, Plzeňském, Zlínském, Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji tak spojila síly a v průběhu čtyř dnů proběhnou na řadě míst stovky dobrovolnických akcí napříč naší
republikou. Cílem akce je propagovat dobrovolnictví jako přirozenou součást občanské společnosti.

Informace ke všem plánovaným akcím jsou uvedeny na webových stránkách www.dnydobrovolnictvi.cz.

KONTAKTY:
Bc. Jiřina Gasserová
Regionální dobrovolnické centrum Ústeckého kraje
Telefon: +420 774 422 562
E-mail: jirina.gasserova@dcul.eu