„Cena Ď je česká cena určená mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v ČR.“

Takto by se jednou větou dala představit cena či oceněné, které se již 20 let uděluje všem, kteří si zaslouží „dík“. Nemusí se tedy jednat jen o dobrovolníky, ale i další mecenáše, podporovatele a osoby, které svými skutky a činy přispívají k rozvoji občanské společnosti.

V minulosti si toto ocenění převzali i známé osobnosti jako prezident Václav Havel, kardinál Dominik Duka, společnost Vodafon a mnoho dalších. Samotné udílení cen pak probíhá díky úsilí organizátorů, dlouholetým partnerstvím a vzájemné spolupráci.

Udílení cen „Ď“ probíhá v rámci městských a krajských kol, do kterých můžete své favority nominovat prostřednictví webových stránek. Nominace pro letošní rok jsou již uzavřené, ale již nyní se můžete začít připravovat na další ročník. Nebo vás třeba udílení cen zaujme natolik, že se rozhodnete uspořádat vlastní městské kolo? Více informací a pomocnou ruku vám určitě rád podá autor a pořadatel ceny „Ď“ Richard Langer.

„Na městském kole je větší prostor mluvit o tom, co se týká daného města, lidé se tu víc znají a je to skutečně tak trochu akce sama pro sebe s tím, že si místní mohou ocenit místního, jehož aktivity znají, či se jich přímo dotýkají a vědí, proč je toto dobrodiní pro jejich město důležité. … Městská kola mají svůj význam tam, kde se konají, protože jsou hlavně o tom onom městě. Krajská kola vyzdvihují kontext setkání těch, kteří dělají dobro tam i tam a vlastně se navzájem neznají a díky setkání na krajském kole vzniká aspoň na chvíli „parta“ stejných borců s velkým srdcem, kteří vědí, že až přijde finále, nemusí se ostýchat atraktivního prostředí Národního divadla, neboť mezi stovkami a stovkami přítomných hostů – diváků, jsou pouze lidé, jim podobní, takoví, jaké poznali na krajském kole.“

A přestože jsou již nominace pro letošní rok uzavřené, slavnostní ceremoniály nás v Ústeckém kraji teprve čekají. Ve čtvrtek 17. září 2020 se od 17.hod v Ústí nad Labem uskuteční městské kolo a ve stejném termínu, nicméně v Novém Boře se uskuteční krajské kolo pro Liberecký a Ústecký kraj.

Více informací o samotné ceně, jejím udílení, způsobech nominace a možnostech spolupráce se dozvíte na www.cena-d.cz

Zdroj informací www.cena-d.cz