V sobotu jsme si užili první část oslav 5. výročí Evropského sboru solidarity – Zahradní slavnost.

5 let Evropského sboru solidarity
Oslavili jsme výročí programu, díky kterému u nás pravidelně působí zahraniční dobrovolníci. Představili jsme samotný program a jeho cíle, seznámili jsme vás s každodenní činností dobrovolníků a pomocí výstavy si připomněli dosavaní působení všech bývalých dobrovolníků v naší organizaci. Po celou dobu vás děním provázely naše dvě dobrovolnice Alex (Francie) a Hanna (Ukrajina). Zároveň dotazy zodpovídaly a zkušenosti sdílely tutorky z jednotlivých dobrovolnických pozic a koordinátorka dobrovolníků.

Interkulturní vaření
S oběma dobrovolnicemi jsme se hned z rána v kuchyni přenesli do různých koutů Evropy! Upekli jsme si křupavý francouzský Croque-monsieur, uvařili tradiční ukrajinské vareniky s bramborovou i tvarohou náplní a nechyběl ani poctivý český štrúdl.

Záhon přátelství
Společně s ukrajinskými maminkami, dětmi a mladežníky jsme vysadili Záhon přátelství, který pokvete v barvách ukrajinské vlajky. Maminky chodí do našeho Mateřského centra zejména právě za Hannou, která zde denně působí a je tak krásným spojovacím prvkem s kadaňskou ukrajinskou komunitou. Každý přidal ruku k dílu a zasadil svoji rostlinku. Teď už budeme jen napjatě čekat, než vykvetou.

Arteterapie
Dobrovolnice Hanna je vystudovaná psycholožka a jako další aktivitu si tak pro návštěvníky připravila arteterapeutickou techniku intuitivní malby s afirmacemi. O malování byl takový zájem, že se k Hanně všichni skoro ani nevešli.

Děkujeme Dům zahraniční spolupráce – DZS za milou návštěvu naší gestorky.